impreza piracka dla dzieci

Impreza piracka dla dzieci. G.O.K. w Trzebiatowie.

Piracka Przygoda. Impreza piracka dla dzieci.

Wielka była to przyjemność przeprowadzić, pirackie zabawy, pirackie zagadki, oraz – zintegrować dorosłych i dzieci, przeprowadzając zabawy pirackie dla dorosłych, w których uczestniczą również dzieci.

 

zabawy pirackie dla dorosłych

10.02.2016 r odwiedziliśmy dzieci w Trzebiatowie w programie integracyjnym „Piracka przygoda” – impreza piracka dla dzieci, oparta na obyczajach morskich panujących na okrętach piratów.
pirackia zabawa
Pirackie zagadki dla dzieci, budziły ogromne emocje, ponieważ wygrywające dziecko było nagrodzone. Zabawy pirackie dla dzieci, również nagradzane były dodatkowo emocjami, dopingiem i tradycyjnie nagrodą  na koniec programu.

Kołobrzeg atrakcja dla młodzieży i dzieci w okolicy

Podczas, zabawy  dla dzieci, mogliśmy nauczyć się  oraz dowiedzieć  wielu ciekawostek na temat życia i pracy piratów. Nie obyło się bez krótkiej edukacji morskiej w formie, zabawy – imprezy dla dzieci.

impreza piracka dla dzieci

Dzieci poznały gdzie znajduje się dziób, rufa, burty oraz maszt i żagle na statku. Dzieci dowiedziały się kto to jest bosman, cieśla okrętowy oraz inni marynarze czy żeglarze.

pirackie zagadki

Poznały różne  rodzaje węzłów linowych (np.: babski, kapitański, cumowniczy, beczka, płaski, prosty ). Były zabawy przy muzyce folkowej, nauka  i śpiewanie tradycyjnej szanty.

IMG_8500Dzieci brały udział w wielu konkursach, m.in. w konkursie ciesielskim ( kilka sposobów wbijania gwoździ), wyścigach na deskach, siłowania na rękę, rzutu liną do koła ratunkowego.

piracka zabawa

wyplątywania z więzów (wcale nie takie trudne, ale trzeba być sprytnym!). Każdy za wspólną zabawę otrzymał drobny upominek (muszelki) i pamiątkową pieczątkę.

zabawy pirackie dla dzieci

Zabawy pirackie dla dzieci, to wspaniała nauka jak wartościowo i czynnie wspólnie można spędzać czas. Same, zabawy w piratów dla dzieci, to świetny pomysł na spędzanie wakacji czy ferii.

zabawy dla dzieci

Dodatkowo przeprowadzone tradycyjne zabawy żeglarskie to zachęta by dzieci odstawiły komputer czy tablet. Atutem naszych pirackich zabaw jest także to , że dzieci bardzo łatwo i świetnie się ze sobą integrują.

pirackie zabawy dla dzieci.

Prostota oraz uniwersalność przeprowadzenia, zabawy z dziećmi w świetlicy, przy pomocy konkurencji pirackich to impuls dla dorosłych czy samych dzieci by przeprowadzać takie, zabawy z dziećmi na dworze.

Zachęcamy by pirackie zabawy przeprowadzać np. na – urodziny dla dzieci w domu.Czyż nie wspaniała jest – Impreza piracka dla dzieci.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *