Wojskowa Przygoda

Chcesz przeżyć  niezapomnianą Przygodę?

Zapraszamy na wyjątkowy !

 Biwak  Wojskowo -przyrodniczy.

Obszar naszych działań to własny kilkuhektarowy teren w miejscowości

Stojkowo, na skraju Lasu Kołobrzeskiego obok Rezerwatu Przyrody i jeziora Szyszka. Na terenie gospodarstwa rybackiego przygotowaliśmy szereg atrakcji.

Niezwykłe miejsce z atrakcjami dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Tutaj  przeżyjecie  przygodę życia oraz miło spędzicie  czas na łonie natury, np. zbierając grzyby w lesie, wędkując czy pływając wpław lub łódką w naszym jeziorze. Łącząc przyjemność odpoczynku na świeżym powietrzu z dawką adrenaliny.

Kołobrzeskie atrakcje dla dzieci i młodzieży do 10 zł.

 

 

 

POLIGON podzielony jest na kilka działów tematycznych – poniżej kilka z nich
Wojskowy Plac Przeszkód –zwany małpim gajem.  Tutaj można nabyć umiejętności- technik obserwacji wroga,czy zwierzyny np. łownej przez lunetę wojskową,

Atrakcja dla dzieci

 

 

 

 

 

 

 

(technik kamuflażu, poruszania się na polu walki oraz poczuć się jak prawdziwy żołnierz. By urealnić działania wojskowe.

IMG_9820

 

 

 

Czeka Was jeszcze strzelnica sportowa i rzutnia granatów, gdzie sprawdzicie swoje celne oko i pewną rękę.

 

atrakcje w okolicy kołobrzegu

Explorator – warto odwiedzić też nasze pole bitwy z Oblężenia Kołobrzegu w 1807r. . Tu w tajemniczym miejscu bitw Napoleońskich o Twierdzę Kołobrzeg. znajdziecie przy pomocy elektronicznych wykrywaczy metalu skarby po wojskach Ruskich, Pruskich,Szwedzkich i Napoleońskich ukryte po bitwach w ziemi.
GAZ uwielbia przeszkody, wlezie  wszędzie ma potoczną nazwę  Łaz.

IMG_9842

Gdy ochłoniecie, możecie się sprawdzić w jeździe Gazem pod okiem instruktora w ciężkim terenie. To, że nie macie prawa jazdy i nigdy wcześniej nie kierowaliście  takim terenowym autem nie ma znaczenia. Tu w bardzo ciężkim terenie można: ugrzęznąć i wyciągarka nas uwolni, spalić sprzęgło, urwać lusterko czy zderzak, błotnik lub lampę, i to jest świetna zabawa!
Zaczynamy jednak od wizyty w lesie i zapoznania się z jego mieszkańcami:
I część:
– leśne opowieści;
– poznajemy drzewa , krzewy i zwierzynę;
– traper-poszukiwanie śladów i tropów zwierząt;
– „podglądanie” zwierzyny z ambony leśnej;
– wycieczka do dębów: Bolesław i Warcisław (istnieje możliwość).
Zabawy w terenie – tylko u nas poczujesz smak prawdziwej swobody. Znajdując się na naszym pięknym wiejskim terenie odetchniesz pełna piersią spędzając czas na łonie natury. U nas nie ma wygranych czy przegranych – wszyscy są równi, dobrze się bawią i wypoczywają. największą atrakcją jest wyrwanie się z zatłoczonego, głośnego, miasta. Pogalopuj w dal swoim wierzchowcem.

IMG_9814

 

 

Chcesz wypocząć na łonie natury ? Chcesz usłyszeć śpiew ptaków i spotkać dziki, sarny, zające. Lub przelatujące klucze pięknych, niespotykanych żurawi, białych czapli, czarnych bocianów  czy dzikich gęsi? Zapraszamy do Stojkowa!
II część:
–skaut- nauka rozpalania ogniska, kilkoma technikami;
– wartownia;
– punkt obserwacji;
– wojskowy tor przeszkód: rzut granatem, wykrywacz metalu, strzelnica;
– przejażdżki konne naszymi kucami Walijskimi;
– poszukiwacze skarbów, wykrywaczem metalu;
– wędkowanie (przygotowanie ryb do pieczenia);
– przejażdżki wojskowymi samochodami;
– pokaz sprzętu, uzbrojenia i umundurowania;
Podczas zajęć zapewniamy:
– wojskową kawę zbożową;
– ognisko (kiełbaski z pieczywem);
– gotowane ziemniaki z masłem i ziołami;
– deser niespodzianka.
 
Zajęcia trwają ok 6-7 godz. (w zależności od ilości uczestników)
Cena : 40 zł/ osoba (40-50 osób)
Grupy poniżej 40 osób – cena indywidualnie ustalana
W cenę wliczony jest podatek VAT 23%
Kontakt: tel. Tadeusz Waśko: 692 479 218

kołobrzeg atrakcje dla dzieci

 

 

 

Manewry wojskowe dla dzieci

Uczniowie klas II d i IIa ze SP nr 8 pojechali na manewry wojskowe z okazji Dnia Dziecka. Celem był otworzony niedawno w Stojkowie kompleks dla dzieci. Organizatorem biwaku  „Wojskowa Przygoda” było Bractwo Pirackie z Kołobrzegu „Piracka Przygoda”.
Pogoda tego dnia była przepiękna, humory dopisywały, zapowiadał się bardzo udany dzień. Atrakcji było co niemiara. Rozpoczęliśmy od spaceru na obrzeża lasu w Podczelu nieopodal Rezerwatu Przyrody Stramniczka, gdzie uczniowie mieli możliwość wspiąć się na ambonę w celu obserwacji zwierząt.
IMG_9784
Atrakcja ta niejednemu maluchowi dostarczyła wielu wrażeń. Dalej trafiliśmy na przepiękną polanę nad niewielkim stawem. Widok zaparł dech w piersiach – niewielka chata rybacka samotnie stojąca nad brzegiem, oświetlona promieniami słońca spowodowała, że poczuliśmy się jak w bajce.

IMG_9848(1)

Wreszcie zaczęła się prawdziwa przygoda. W leśnym zaciszu uczniowie przeszli prawdziwą szkołę przetrwania! Samodzielnie musieli nazbierać drwa, aby móc rozpalić ognisko. Jak się okazało nie było to wcale takie proste. Sprawnościowy tor przeszkód „małpi gaj” z elementami musztry wojskowej również cieszył się powodzeniem W oczekiwaniu na rejs łódką po stawie, każdy mógł przejechać się samochodem terenowym po specjalnie przygotowanym do tego torze oraz skorzystać z przejażdżki konnej.

Kołobrzeg atrakcja dla dzieci.

 

Uczniowie podczas prezentacji zapoznali się ze sprzętem wojskowym i bronią oraz strzelali z wiatrówki . Zwieńczeniem atrakcji było pieczenie kiełbasek, smakowite ziemniaki, niesamowicie pyszna żołnierska kawa zbożowa z mlekiem oraz banany pieczone na ogniu. Wszyscy wrócili zmęczeni, ale zadowoleni, pełni wrażeń i przemiłych wspomnień. (info:  K.Zapotoczny)

 

Szybkie-chwilowki.net – tanie i bezpiecznie chwilówki