Chrzest Morski

Atrakcje dla dzieci i młodzieży, grup zorganizowanych.

Chcesz zdobyć wiedzę o codziennej pracy marynarzy  pełniących służbę na morzu?
Zapraszamy na Chrzest Morski  z Piratami na terenie Reduty Solnej w Kołobrzegu. Jest to największa morska atrakcja, dająca możliwość zapoznania się z tradycjami morskimi i żeglarskimi.
W pięknej scenerii starego fortu łączymy edukację ze wspaniałą zabawą. Integrujemy klasy, grupy kolonijne, sprawiamy, że zwykły szczur lądowy staje się prawdziwym Wilkiem Morskim. Każdy kto chce przeżyć prawdziwą przygodę nad morzem przybywa do Piratów po uśmiech, zabawę i moc wrażeń. Jest to zapewne największa atrakcja w Kołobrzegu.
Przy wsparciu Piratów rozpoczynamy od śpiewania szanty.
Po przybyciu Herszta Bractwa Pirackiego Tadeusza Waśko dowiadujemy się o najważniejszej rzeczy podczas żeglugi czyli Bezpieczeństwie na wodzie. Bo nie ma nic ważniejszego podczas żeglugi od bezpieczeństwa załogi i pasażerów. Dowiemy się jak ważną rzeczą jest kapok i wiele innych niezbędnych elementów, które powinny znajdować się w wyposażeniu statku czy tratwy ratunkowej.
 
Lekcja geografii morskiej.

Kołobrzeskie atrakcje.Atrakcja w Kołobrzegu dla szkół, koloni, zielonych szkół, grup.

 

 

 

 

Uczestnicy dowiedzą się i nauczą kiedy i kto przeprowadza Chrzest Morski oraz kto bezwzględnie powinien zostać „ochrzczony”
Zapoznamy się również z najważniejszymi przyrządami niezbędnymi do bezpiecznej żeglugi, nie zapominając o najnowszych osiągnięciach współczesnej techniki.
Ostatnim elementem pogadanki przygotowującej do Chrztu Morskiego jest „poczęstunek”, który przybliży zebranym warunki panujące na tratwie ratunkowej.
 Chrzest Morski

Atrakcje dla dzieci Kołobrzeg.Kołobrzeg atrakcja dla dzieci.

 

 

 

 

 

Priorytetem jest oznaczenie szczurów lądowych przed Chrztem by łatwo można było odróżnić ich od reszty załogi.W końcu przybywa Neptun ze swoją żoną Prozerpiną oraz całą świtą, po czym zabawa rozpoczyna się na dobre.
Mianowanie na wilka morskiego

Kołobrzeg atrakcja,atrakcje kołobrzeskie

 

 

 

 

 

Po półtoragodzinnej, wyśmienitej zabawie, uczestnicy zostają mianowani na Wilków Morskich a otrzymując oryginalne imię morskie z dumą odbierają dyplom zaświadczający o uczestnictwie w prawdziwym pirackim Chrzcie Morskim.
Najwspanialsze atrakcje dla dzieci w Kołobrzegu.

kołobrzeg atrakcje