Firma Edukacyjno- Rozrywkowa  „Piracka Przygoda” Tadeusz Waśko. Największe atrakcje w Kołobrzegu.

Zapraszamy do z organizowania imprez na terenie Reduty Solnej.

Jesteśmy organizatorami wielu imprez dla turystów oraz mieszkańców Kołobrzegu. Jako Bractwo Pirackie współuczestniczymy w imprezach odbywających się w Reducie Solnej. Są to głównie atrakcje morskie, historyczne oraz wojskowe.
Jesteśmy otwarci na współpracę, nasza wieloletnia praktyka to gwarancja udanej imprezy.
Bractwo Pirackie wspiera ochronę dziedzictwa kulturowego, zabytków, z uwzględnieniem techniki wojskowej i promocji historii Twierdzy Kołobrzeg. Upowszechniamy wiedzę o materialnym i duchowym dziedzictwie Pomorza Zachodniego .
atrakcje turystyczne w kołobrzegu„Fortissimo” cykliczny Festiwal Fortowców
F O R T I S S I M O     Zlot Miłośników Fortyfikacji organizowany cyklicznie.
Spotkanie pasjonatów fortecznej cegły, na terenie Reduty Solnej. Fortissimo – to trzecia edycja kołobrzeskiego zlotu miłośników fortyfikacji połączonego z muzyczno – multimedialnymi prezentacjami. Idealnie zachowane wnętrza i historyczne tereny na granicy cywilizacji XIX i XXI wieku stają się drugim domem dla poszukujących wolnej i przyjaznej człowiekowi przestrzeni.
Doskonale zachowana zabytkowa architektura stanowi idealną scenerię dla spotkań miłośników rekonstrukcji historycznej i poszukiwaczy przygód. Dobra akustyka i piękny  plener wyznaczą atrakcyjne miejsce dla różnego rodzaju tematycznych imprez.
Kołobrzeg atrakcje turystyczne„Twierdza Kołobrzeg” Piknik historyczny
Uczestniczymy w  Hanzeatyckim Targu Solnym i Pikniku Historycznym „Twierdza Kołobrzeg”. Imprezy odbywają się cyklicznie w maju na terenie Reduty Solnej i w okolicy kołobrzeskiej Latarni Morskiej.
W obrazowaniu  przeszłości na terenie  pomogą grupy rekonstrukcji historycznych, które wcielą się w obrońców i szturmujących Twierdzę Kołobrzeg od czasów wojny siedmioletniej, przez okres wojen napoleońskich, w tym słynne dla miasta oblężenie roku 1807.
Atrakcja dla dzieci w kołobrzeguDzień Dziecka
 Piracka Przygoda w Reducie Solnej to doskonałe miejsce na  dzień dziecka.Posiadamy amfiteatr ze sceną plenerową, gdzie dzieci prezentują program artystyczny uczestnicząc w przerwach w grach i zabawach prowadzonych przez piratów. Organizujemy przejażdżki konne czy terenowym samochodem „Piratobusem”. Do dyspozycji jest również grill i ognisko lub catering na zamówienie.
Kołobrzeg atrakcje dla młodzieży i dzieciRajdy i obozy Harcerskie
Naszymi stałymi bywalcami są harcerze, którzy są zawsze miłymi gośćmi. Reduta Solna jest dla nich atrakcyjnym miejscem, gdzie organizują obozy i spotkania przy pirackim ognisku.