Kołobrzeg atrakcje  turystyczne dla młodzieży i dzieci

PRZEJAŻDŻKI KONNE

Na życzenie grupy proponujemy atrakcję- przejażdżki konne.

po wcześniejszej rezerwacji terminu telefonicznie z panem Tadeuszem Waśko tel. 692-479-218

Instruktorzy

Piracka Przygoda współpracuje  z dwoma stałymi instruktorkami z uprawnieniami posiadającymi bardzo duże doświadczenie w pracy z jeźdźcami początkującymi niezależnie od ich wieku.

Naszych Milusińskich w wieku od 3 do 7 lat zapraszamy na oprowadzki.

Zajęcia ze względów bezpieczeństwa prowadzone są wyłącznie na kucach Walijskich i małych koniach. Mali jeźdźcy w stępie (najwolniejszym chodzie) oswajają się z koniem, uczą ćwiczeń rozwijając równowagę i koordynację, stosujemy również  hipoterapię.Uczymy obchodzenia się z koniem oraz pielęgnacji.

IMG_9814

Lonża –

– jest dla dzieci od 7 roku życia i dorosłych rozpoczynających  swoją przygodę z końmi. Są to zajęcia indywidualne, a ich liczbę ustala nasza pani instruktor. Koń jest prowadzony po kole na linie zwanej lonżą. Zaczynamy od ćwiczeń, które pomagają oswoić się z kucem Walijskim oraz rozluźnić i wzmocnić ciało naszego jeźdźca. Następnie przechodzimy do nauki jazdy kłusem anglezowanym, ćwiczebnego i jazdy pół siadem. Jeżeli jeździec pewnie zaczyna siedzieć w siodle dostaje wodze do rąk i wskazówki jak kierować koniem.

Zajęcia w małych grupach.

Zajęcia należy wcześniej uzgodnić i zarezerwować tel. 692-479-218

Kiedy potraficie  już samodzielnie na konia wsiąść, zsiąść, zatrzymać go, ruszyć do stępa i kłusa, skręcać i opanowałeś trudną sztukę anglezowania,możemy rozpocząć  jazdę w zastępie. Zastęp tworzy mała grupa jeźdźców. Doskonalimy jazdę w 3 chodach (stępem, kłusem, galopem) również przez przeszkody. Jeżeli jeździec dobrze opanuje te techniki wprowadzamy małe przeszkody , skoki.
Mili jeźdźcy z ekwipunku zapewniamy kaski- Toczki. Latem nawet jeżeli jest gorąco -PROSIMY ABYŚCIE ZAŁOŻYLI, długie spodnie i buty na twardej podeszwie.
Zimą ubieramy się na na cebulkę odpowiednio do temperatury panującej na zewnątrz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *